GIS W PRAKTYCE – V SEMINARIUM |

GIS W PRAKTYCE – V SEMINARIUM

14-12-2021

Dnia 1 grudnia 2021 roku pracownicy Referatu Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej wzięli udział w konferencji „GIS w praktyce” zorganizowanej przez firmę GIAP. Wydarzenie dedykowane było Miastom, Gminom oraz instytucji publicznych szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Podczas konferencji firma GIAP prezentowała swoje najnowsze narzędzia wspierające procesy decyzyjne w miastach i gminach. Pojawiły się także wystąpienia innych branżowych firm takich, jak Aplitt, MGGP AREO, Arrow ECS czy Integrated Solutions.

Swój czynny udział w konferencji mieli Dyrektor Wydziału Geodezji i Katastru Mateusz Umer oraz Kierownik Referatu Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej Agnieszka Dziakowicz, którzy na podstawie swoich długoletnich doświadczeń opowiadali o tym „Jak zrobić dobry GIS w Urzędzie?”. Panel dyskusyjny o tym tytule cieszył się dużym zainteresowaniem. Pracownicy Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego rozmawiali między innymi o początkach wzdrożenia GIS w urzędzie, o zagrożeniach, korzyściach oraz o danych gromadzonych w jednostce.

Spotkanie było świetną okazją do wymiany doświadczeń oraz poznania najnowszych trendów w środowisku GIS.

GIS W PRAKTYCE - V SEMINARIUM