MAPA ROWEROWA GORZOWA WIELKOPOLSKIEGO I POWIATU GORZOWSKIEGO |

MAPA ROWEROWA GORZOWA WIELKOPOLSKIEGO I POWIATU GORZOWSKIEGO

01-04-2022

Kompozycja mapowa została utworzona, aby ułatwić mieszkańcom Gorzowa i powiatu gorzowskiego planowanie wycieczek rowerowych. Na mapie przedstawiono cztery trasy rowerowe prowadzące przez cały powiat:

• Główny Szlak Regionalny -> by poznać perełki regionu
  • Szlak Architektury Romańskiej -> dla miłośników historii i zabytków
  • Szlak Warta – Noteć -> by odetchnąć wśród natury
  • Szlak Północ – Południe -> dla lubiących wycieczki długodystansowe

Mieszkańcom Gorzowa zaproponowano cztery różnorodne trasy rowerowe prowadzące wokół miasta:

• TRASA A -> prowadząca na północ, głównie drogami rowerowymi, więc można ją rozważyć na rodzinną wycieczkę z dziećmi
  • TRASA B -> prowadząca na zachód z długim zjazdem w otoczeniu przyrody
  • TRASA C -> prowadząca na południe, głównie przez krajobrazy leśne i wzdłuż doliny Warty
  • TRASA D -> prowadząca na wschód, oferująca malowniczy widok na dolinę Warty oraz ciekawe atrakcje w Santoku

Aby włączyć do widoczności proponowane trasy rowerowe wokół Gorzowa należy przejść do zakładki „Warstwy”.

Mapa rowerowa ma również aspekt turystyczny. Przedstawiono na niej interesujące obiekty turystyczne. Najciekawsze z nich zostały dodatkowo oznaczone numerami oraz opisane.

Aby dowiedzieć się więcej o danej atrakcji turystycznej czy trasie rowerowej, wystarczy kliknąć w wybrany obiekt, a w panelu bocznym po lewej stronie wyświetli się szczegółowa informacja.

Mapa została wykonana we współpracy Wydziału Geodezji i Katastru, Wydziału Promocji i Informacji, Wydziału Dróg Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz Starostwa Powiatu Gorzowskiego.