ZAKTUALIZOWANY PLAN MIASTA W NOWYM WYDANIU |

ZAKTUALIZOWANY PLAN MIASTA W NOWYM WYDANIU

27-12-2022

Plan miasta jest zbiorem podstawowych informacji o mieście, które razem tworzą jedną, czytelną mapę. Pierwszy plan miasta powstał w 2014 roku. Była to jedna z pierwszych kompozycji prezentowanych na Geoportalu MSIP.

Plan miasta jest aktualizowany na bieżąco, a od początku 2023 roku dzięki implementacji Bazy Danych Obiektów Topograficznych (BDOT 500) oraz odpowiednio dobranej wizualizacji jest on jeszcze bardziej szczegółowy. Efekty można zobaczyć przybliżając się do skali 1:2000 i większej.

Podstawowe informacje zawarte w planie miasta, to przede wszystkim:

• numeracja adresowa,
  • nazwy ulic,
  • siatka dróg,
  • budynki mieszkalne i pozostałe,
  • tereny zielone i wody,
  • punkty zainteresowania (apteki, biblioteki, kina itp.)

Bardzo precyzyjnie jest przedstawiona między innymi infrastruktura sportowa – boiska, bieżnie czy stadiony.

Dodatkowym atutem mapy jest jej interaktywność. Po kliknięciu na wybrany obiekt np. Filharmonie w panelu bocznym po lewej stronie ukażą się szczegółowe informacje o danych miejscu oraz zdjęcia (w niektórych przypadkach).

Kompozycja umożliwia także pobranie planu miasta w formacie .jpg w skali 1:12000.